Zaprzyjaźnić się w owocami i warzywami

Od dawna wiadomo, że warzywa i owoce stanowią wrogów większości dzieci. Nasze pociechy nierzadko są do nich uprzedzone i uciekają się do wszelkich możliwych sposobów, które mogą uchronić je przed koniecznością ich jedzenia. Długie rozmowy, próby przekonania, a nierzadko nawet przekupstwa stosowane przez rodziców nie zawsze działają. Jak więc sobie poradzić z tym problemem? Książka pod tytułem “Przekroje: owoce i warzywa”, którą napisała Agnieszka Sowińska stanowi odpowiedź na to pytanie.

Przemówić do dziecięcej wyobraźni

Ta publikacja w niczym nie przypomina naukowych poradników, które przy pomocy mądrych słów opisują wyższość naturalnego pożywienia nad słodyczami i słonymi przekąskami, tak lubianymi przez dzieci. Tutaj autorka korzysta z przystępnego języka i kreatywnej formy przekazywania informacji, odwołując się przy tym do wyobraźni najmłodszych. Łączy przyjemne z pożytecznym, bohaterami swojej historii czyniąc witaminy i związki odżywcze zawarte w owocach i warzywach.

Wciągająca i pouczająca historia

Wesoły Magnez i inteligentna Witamina B wzbudzą sympatię małego czytelnika, udowadniając mu jak wiele zyska sięgając po zdrowe posiłki. Maluch dowie się, co mają mu one do zaoferowania oraz w jakich produktach może je znaleźć. Te przyjazne ludziki odmienią jego punkt widzenia i sprawią, że będzie postrzegał zdrową żywność zupełnie inaczej. Na dodatek ich pełne humoru i wciągające przygody zapobiegną nudzie i zagwarantują wiele godzin znakomitej i pouczającej rozrywki. Dodatkową atrakcją są piękne i dopracowane w najdrobniejszych szczegółach ilustracje, które doskonale przedstawiają warzywa, owoce i zawarte w nich korzystne składniki. To wartościowa pozycja, która pomoże dziecku w rozwijaniu kreatywności, zrozumieniu jak istotną rolę odgrywają w życiu właściwie zbilansowane posiłki i pozbyciu się mylnych przekonań na temat zdrowej żywności. “Przekroje: owoce i warzywa” to pozycja, którą dziecko może czytać samodzielnie lub z rodzicami, którzy na bieżąco będą uzupełniać przedstawianą w niej wiedzę i odpowiadać na pytania swojej pociechy. To publikacja, której nie może zabraknąć na półce w rodzinnej biblioteczce!

Agnieszka Sowińska, autorka, to początkująca polska pisarka, która zasłynęła dzięki swojej książce dla dzieci, w której zręcznie połączyła merytoryczną treść z przykuwającą uwagę oprawą wizualną. Absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na kierunku grafika w Pracowni Form Reklamowych. Z zawodu projektantka i ilustratorka, która zajmuje się tworzeniem aplikacji i grafiki o charakterze użytkowym.

Jedzenie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com